Wyposażenie świątyni ewangelickiej

Wyposażenie świątyni ewangelickiej

Każdy z nas wychowywany jest z uwzględnieniem pielęgnowania wiary chrześcijańskiej- lub innej- i pielęgnowania w sobie także nadziei na to, że po naszych ostatnich dniach, Bóg ześle nam zbawienie i na zawsze uwolni nas od grzechu. Oczywiście, każdy z nas tę wiarę pielęgnuje we własnym zakresie poświęcając czas na modlitwy i zanoszenie próśb w różnych intencjach do Boga Ojca. Jednak ewangelickie świątynie to miejsce wyjątkowe, w którym wierni mogą spotkać się razem i wspólnie się modlić. Co więcej świątynie ewangelickie to miejsca, które są do kultu religijnego świetnie przystosowane. Jakie jest więc wyposażenie świątyni ewangelickiej?

Wyposażenie świątyni ewangelickiej: organy

Wyposażenie świątyni ewangelickiej składa się z wielu elementów, które wspólnie mają wykreować odpowiednią atmosferę i aurę skupienia w swoich modlitwach. Jednak w każdej świątyni ewangelickiej najważniejszą rolę odgrywają oczywiście organy. To właśnie one pozwalają na to, by wierni mogli wypowiadać swoje modlitwy w formie pieśni religijnej i psalmów. Jednocześnie organy są także elementem służącym do ogłaszania poszczególnych etapów w mszy świętej i utrzymywania względnego porządku obrządku ewangelickiego.

Wyposażenie świątyni ewangelickiej: ołtarz

Wyposażenie świątyni ewangelickiej to także ołtarz. Jest to najważniejsze miejsce w dosłownie całej świątyni, które przechowuje najświętszy sakrament. To właśnie w kierunku ołtarza wierni mogą zanosić swoje prośby i to właśnie w jego stronę zwrócone są twarze wiernych podczas każdej mszy świętej. Ołtarze najczęściej są pozłacane, a także bogato zdobione. Wierni mogą również pod nimi składać kwiaty w szczególnych okazjach, by tym samym wyrazem szacunku i oddania Stwórcy. Ołtarze w świątyniach ewangelickich zwykle znajdują się w centralnej części świątyni. To właśnie z ambony ksiądz przemawia do wiernych, a w jego tle jawi się ołtarz z najświętszym sakramentem. Klękając przed nim wierni oddają w ten sposób część i należyty szacunek do Boga Ojca, który znajduje się w światyni.

Ostatnio na naszym blogu

Dlaczego warto reaktywować historię?

Reaktywacja historii – jak to działa?

Reaktywacja historii to proces, w którym osoba przywraca swoją świadomość do wydarzeń, które miały miejsce

Czytaj dalej

Nauka historii lokalnej

Czy warto uczyć się historii lokalnej?

Z historią obecnie spotykamy się praktycznie na każdym kroku. Jednak nauka historii lokalnej dalej nie może

Czytaj dalej

Cmentarz parafialny

Cmentarz parafialny – ochrona i konserwacja zabytków

Cmentarz parafialny jest miejscem wyjątkowym. To tutaj spoczywają osoby bliskie, których pamięć żyje w sercach

Czytaj dalej

Kościół parafialny

Katecheza w parafii – jak przygotować się do sakramentu?

Kościół parafialny to miejsce, w którym można spotkać Boga, a jednocześnie tworzyć wspólnotę. Jednocześnie

Czytaj dalej

Stara fabryka maszyn rolniczych

Jak działała stara fabryka maszyn rolniczych?

Stara fabryka maszyn rolniczych działa na zasadzie tego, że większość eksponatów jest dostępna do oglądania

Czytaj dalej

Loading...